Svet je krajší už 1 rok. Vďaka vám :)

Náš príbeh

Príbeh portálu Dobré noviny sa začal písať v apríli 2012. Na jeho začiatku pritom vôbec nestál úmysel založiť spravodajský portál.

Dobré noviny vznikli na základe predchádzajúcej iniciatívy za menej krvi a viac dobrých novín v spravodajstve. Online petícia, do ktorej sa v apríli 2012 zapojilo takmer 7 tisíc ľudí vrátane známych osobností, požadovala od slovenských médií, aby vo svojom spravodajstve prinášali viac pozitívnych informácií, ktoré môžu verejnosť inšpirovať a infomačne obohacovať. Reagovala na súčasný trend, kedy v spravodajstve dostávajú čoraz väčší priestor vraždy, násilie, vojny a zlo a naopak informácie o úspechoch našich športovcov, umelcov, vedcov, podnikateľov, nadaných detí i bežných ľudí sa dostávajú na okraj záujmu.

Verejnosť sa vyslovila za myšlienku, že sme ľudské bytosti, ktoré sa nemienia zabávať na nešťastí iných. Vyzvala médiá, aby prehodnotili spôsob, akým tvoria svoje spravodajstvo.

Médiá však na iniciatívu nereagovali a odmietli sa hlasom ľudu zaoberať. V máji 2012 preto vznikla myšlienka postaviť na pôde iniciatívy nový spravodajský portál poskytujúci vyvážené spravodajstvo, ktoré sa väčšmi zaoberá pozitívnymi informáciami.

28. mája 2012 uzrel svetlo sveta portál www.dobrenoviny.sk a odvtedy je svet krajší. :-)

Dobré noviny budujeme na myšlienke, že svet je príliš krásne miesto na to, aby sme vnímali iba jeho zlé stránky. Veríme, že viac dobrých správ dokáže urobiť naše životy opäť o čosi krajšími.